تبلیغات
welcometomyweblog - کشتی

کشتی

شنبه 28 اردیبهشت 1392 10:31 ق.ظ

نویسنده : علیرضا عطارپور

برنامه کشتی کج شبکه که از پرطرفداران برنامه های تولیدی می باشد که برای 4 سال متوالی از شبکه پخش می شود و طرفداران خاص خود را دارد به همین دلیل اسپانسر های زیادی هم خواستار تبلیغ در زمان پخش برنامه می باشند.برنامه با گزارش هایبرت هیجان خاصی دارد در پایین تاریخچه ای از این ورزش موجود می باشد این برنامه هر شب از شبکه پخش می شود و تکرار آن نیز همه روز صبح پخش می شود.

پر افتخارترین کشتی گیر حرفه‌ای حال حاضر جهان ریک فلیر نام دارد که ۱۶ بار قهرمان کشتی حرفه‌ای جهان شده‌است ریک فلیر در رسلمینیا ۲۴ از شان مایکلز شکست خورد و باز نشسته شد ولی مجددا در سال ۲۰۱۰ در کمپانی TNA به صحنه مسابقات بازگشت و هم اکنون نیز در حال فعالیت است. بزرگانی مانند: تریپل اج با ۱۳ عنوان قهرمانی جهان، جان سینا، ادج، رندی اورتن، آندرتیکر، شان مایکلز ، هالک هوگان، راک،کریس جریکو، سی ام پانک، استون کولد، مچومن، ویج، ری می‌ستریو و کین بعد از او قرار دارند.

فنی‌ترین کشتی گیر تاریخ این مسابقات را برت هارت می‌دانند. ولی میتوان بهترین کج کار دنیا را با توجه به نتایج و تعداد بردهای کسب شده آندرتیکردانست. آندرتیکر در مسابقات رستلمنیا که سالی یکبار برگزار می شود و معتبرترین مسابقات کشتی حرفه ای است دارای رکورد دست نیافتی 20 پیروزی پیاپی می باشد. 

این مسابقات در چندین شرکت اجراء می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها در حال حاضر WWE است. این شرکت خود از چهار شوی تلویزیونی مختلف یعنیاسمکدان!راوان اکس تیسوپراستارز تشکیل شده‌است که هر یک قهرمانان خود را دارد. بعد از آن فدراسیون TNA قرار دارد که شرکتی جدید است وتقریبا مانند WWE است. در این شرکت نیز بسیاری از قهرمانان قدیمی دیگر فدراسیون‌ها از جمله WWF و WCW سابق حضور دارند. همچنین ROH هم در این چند وقت فعالیت چشم گیری داشته‌است

در حال حاضر بهترین و قوی ترین کشتی گیر جهان شیمس است. شان مایکل محبوب ترین و بهترین کشتی گیر تاریخ کمپانی WWE می‌باشد. از پرطرفدار ترین کشتی کج گیران نیز می توان به جان سینا و راک اشاره کرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -